okeyYüzlerce oyuncunun sizleri beklediği okey odalarına hemen katılarak, sizde okey oynayın.

Kaliteli Mobil Okey Sitesi

Okey, bir tür masa oyunudur. Sayılı ve renkli taşlarla ve taşları dizmek için kullanılan istekalarla oynanan bir tür şans oyunudur. Mantık ve hafıza oyunu olarak da bilinen bir oyundur.

 

​​​Okey, adını oyundaki joker taşının diğer adı olan okeyden almaktadır. Oyuncu, kendisine gelen taşları belli bir düzende ve sette dizmektedir. Belirli sete ulaştığında ise oyunu kazanmış bir biçimde bitirmektedir.

 

​​​Okey​, en az iki en fazla ise dört kişi ile oynanan bir oyundur. Oyunu kazanmanın püf noktalarından biri olasılıkları tahmin etme, mantık kurallarında düşünme üzerinedir. Bazı mantıki taktiklerle kazanılabilecek bir şans oyunu olmaktadır.

​​​

Okey Nasıl Oynanır?

 

İstekalara belirli bir sette ve düzende dizilmek üzere renkli ve üzerinde rakamları olan taşlar dağıtılmaktadır. Oyuncu kendisine dağıtılan bu taşları belli bir sete tamamlamak durumundadır. Tüm taş setlerini düzenle dizebildiği takdirde oyunu kazanmaktadır.

 

haylaz.org sitesi okey sever oyunculara canlı okey keyfi sunmaktadır. Mobil olarak da keyifli bir oyun fırsatı vermektedir. Sitenin renkli ara yüzü ve site seçenekleriyle benzer siteler arasında farkını ortaya koymaktadır.

Online okey web siteleri içinde okey oyna vaadinde bulunmaktadır. haylaz.org bu hizmeti benzerleri arasında daha iyi yapmaktadır. Online okey oyununun normal okeyden farkı internet üzerinden sanal olarak oynanabilir olmasıdır.

 

haylaz.org sitesi mobil okey keyfini oyunculara en kaliteli şekilde sunmaktadır. Sitede çeşitli okey salon ve oda seçenekleri mevcuttur.


Yazar: HayLaz

Görüntüleme: 2218 defa

Kategori: Okey Odaları

Yayınlanma Tarihi: 12 Haziran 2021

Cevap bırakın